KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344024
*
nr 934 4024
Pentti Nässling
(f. 1934), Finland
Oljemålning, Pentti Nässling (f. 1934), Helsingfors, signerad –66 samt signering a tergo, 130x130 cm
Pentti Nässling, finländsk målare född 1934.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:07:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 18:12:35
1
2.000 kr
12/1 14:29:44
2
2.200 kr
12/1 15:28:45
1
2.400 kr
12/1 15:35:40
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konst finländsk konstnär finländska konstnärer helsingfors norden nordeuropa nordisk olja oljemålning oljemålningar pentti nässling
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55
*
Pentti Nässling
Pentti Nässling, finländsk målare född 1934.
Läs mer om e-auktion
nr 934 4024
Pentti Nässling
(f. 1934), Finland
Oljemålning, Pentti Nässling (f. 1934), Helsingfors, signerad –66 samt signering a tergo, 130x130 cm
Pentti Nässling, finländsk målare född 1934.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 18:12:35 | 1 | 2.000 kr |
12/1 14:29:44 | 2 | 2.200 kr |
12/1 15:28:45 | 1 | 2.400 kr |
12/1 15:35:40 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konst finländsk konstnär finländska konstnärer helsingfors norden nordeuropa nordisk olja oljemålning oljemålningar pentti nässling
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55